JAZDA PO BRANDZIE #8 (relacja)

tło wydarzenia Żuk Witold nas sfotografił30 lipca 2013 - wspólnie z Michałem Góreckim (Koszulkowo.com) - miałam okazję poudawać błyskotliwego prelegenta na wydarzeniu JAZDA PO B®ANDZIE #8 (zobacz stronę wydarzenia oraz zdjęcia wykonane przez Framehunters) 😀 Oto krótka relacja dla tych, których wydarzenie ominęło.

Michał Górecki

Jazda zaczęła się od wystąpienia Michała Góreckiego z Koszulkowo.com. Michał, z charakterystycznym dla niego wdziękiem opowiadał o tym, "jak nie zepsuć brandu w social media". W czasie jego spiczu - jak to zazwyczaj bywa, kiedy jestem uczestnikiem i aktywnym słuchaczem - nasmarowałam swoje rysunkowe notatki (tzw. sketchnoting). Jest na nim:
 • parę pomysłów dotyczących mojej dzialalności ryślicielksiej (czerwone),
 • parę pomysłów nt. działalności SurprisePlannerowej (fioletowe),
 • ikonki z moimi marzeniami z dzieciństwa (pomarańczowe) - od lewej: dyrygent (sic!), malarka, piosenkarka, aktorka,
 • parę cytatów, czyli michałowych mądrości (znjdziesz je każdorazowo w cudzysłowie*, w komiksowych, okrągłych chmurkach).
sketchnoting własny by Klaudia Tolman

100 Ryślicieli

W czasie mojego 45 miutowego wystąpienia postawiłam sobie ambitny cel: zmotywować wszystkich uczestników do rysowania! Sala była wypełniona po brzegi (moje kompletnie niezdolne do takich kalkulacji oko naliczyło około 100 osób na widowni), i ku mojej uciesze, poza kiloma odszczepieńcami - wszyscy pociesznie rysowali! 😀

To jest właśnie flamaster

Prowokacyjnie poinformowałam uczestników, że swoje rysunkowe wyczyny będą mogli uskuteczniać przy pomocy:
 • sponsorowanych przez firmę Herlitz mazaków, cienkopisów, kredek i flamstrów (w dobie komputeryzacji i smartfonyzacji czasem zapominamy jak wyglądają i do czego służą te wdzięczne narzędzia),
 • przygotowanego przez Drukarnię DrukDamy kolorowego papieru oraz tekturowych podkładek,
 • swojej bezgranicznej wyobraźni.

Rysowanie Marzeń & Wizji na przyszłość

Co było rysowane przez uczestników? Najpierw marzenia z dzieciństwa, potem wizje siebie za 5-10 lat, na końcu jedna konkretna aktywność, jaką każdy z uczestników uskuteczni następnego dnia, żeby przybliżyć się do realizacji swojej wizji. Całość okraszona była m.in. minimalnym wizualnym wsparciem klasyki kina (po jednej kultowej scenie z 'Chłopaki nie płaczą' oraz 'W pogoni na szczęściem'), żywymi dyskusjami z uczestnikami oraz wskazówkami, co można zrobić z rysunkami, aby nabrały mocy sprawczej. Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nawet przy stuosobowej publiczności nie zachowała formy warsztatowej mojego wystąpienia. Jak usłyszałam po wystąpieniu od jednego z uczestników, perfekcyjnie zarządzałam przestrzenią, czyli w wolnym tłumaczeniu: chodziłam między uczestnikami zaczepnie ich dopytując co i dlaczego umieścili na swoich ryślunkach. Po obu prezentacjach, jak to zawsze na Jeździe po Brandzie, odbył się panel dyskusyjny z Michałem i ze mną.

Dodatki

Jak internet długi i szeroki, tak dużo już powstało wytworów po tym spotkaniu. Zobacz chociażby:
 • moją pełną prezentację (na SlideShare) z Jazdy po Brandzie,
 • sketchnoting (rysunkowa notatka ze spotkania) wykonany przez Piotra Matlę z Brain4Rent,
 • więcej durnych zdjęć uczestników wykonanych przez Żuka Wiktora.
Klaudia Tolman Jazda po Brandzie (fot. FrameHunters.pl) ________________________________________________________________________________________________________
* w cudzysłowie, a nie w cudzysłowiu, czego bardzo skutecznie nauczyła mnie Jolanta Kałużyńska, moja wspaniała polonistka z podstawówki i gimnazjum, oraz o czym wspomina także Radek Kotarski z kanału Polimaty.
________________________________________________________________________________________________________

WSZYSTKIE ZDJĘCIA (poza zdjęciem z Żuka) WYKONANE PRZEZ FRAMEHUNTERS; dostępne na Facebooku.

 

Komentarze

komentarze

CLOSE
CLOSE

No nie żartuj! Już uciekasz? Zostań jeszcze chwilkęKlaudia Tolman tańcząca z blachą do pieczenia

Mój banan na twarzy marnieje, gdy opuszczasz moją stronę! Zatrzymam Cię filmikiem, czy prezentami? ☺

Zapisz się na newsletter, będę Cię radośnie obdarowywać:

 • Informacjami o najbliższych szkoleniach i warsztatach,
 • Wiedzą ryślicielską, którą uwielbiam się dzielić,
 • Moimi nowymi pomysłami, projektami i inspiracjami,
 • Poradami jak rysować, gdzie szukać informacji, jakich sztuczek używać.